احتمال تغییر در جدول سینمای رسانه‌ها وجود دارد

سه‌شنبه 10 بهمن 1396 ساعت 20:46

پرهام نورافزا:

فیلم‌های سی‌و ششمین جشنواره فیلم فجر در جدول پخش احتمال جایگزنی دارد.

فیلم‌های سی‌و ششمین جشنواره فیلم فجر برای نمایش در سالن رسانه‌ها قرعه کشی شد.

اما برخی فیلم‌ها هنوز نسخه نهایی خود را به دفتر جشنواره تحویل نداده و طبق گفته داروغه‌زاده اگر در موعد مقرر آثار خود را نرسانند، فیلم دیگری جایگزین می‌شود و برنامه نمایش تغییر نخواهد کرد.

طبق قرعه فیلم افتتاحیه جشنواره فجر در روز سیزدهم بهمن‌ماه «کامیون» کامبوزیا پرتوی است که در سانس ۱۴ نمایش داده می‌شود و آخرین فیلمی هم که برای رسانه‌ای‌ها در پردیس ملت به نمایش درخواهد آمد مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» است.

از آنجا که هر سال یکی از دغدغه دست‌اندرکاران جشنواره و همچنین آن‌هایی که فیلمی در جشنواره داشتند، تحویل به موقع فیلم‌ها به دبیرخانه است، در سال‌های قبل گاهی ممکن بود جدول براساس زمانی که آثار راه یافته به جشنواره برای تکمیل مراحل فنی نیاز دارند تنظیم شود اما امسال که برای اولین بار جدول براساس قرعه‌کشی بسته شد این سوال و شاید نگرانی برای برخی فیلمسازان پیش می‌آید که در صورت آماده نشدن فیلم‌ها به‌ویژه‌ آثاری که در روزهای نخست در جدول قرار گرفته‌اند چه اتفاقی برای نمایش فیلم‌شان در جشنواره رخ خواهد داد؟! و آیا امکان جا به جایی وجود دارد؟

در این‌باره ابراهیم داروغه‌زاده ـ دبیر جشنواره فیلم فجر ـ در مراسم امروز تاکید کرد که فیلمسازان فیلم‌های خود را به موقع تحویل دهند تا مسئولان جشنواره مجبور به جایگزینی با فیلم‌های رزرو نشوند.

او همچنین گفت: نسخه نهایی فیلم‌ها باید طبق موعد مشخص دریافت شود تا دست‌کم یک هفته قبل از جشنواره در سالن‌ نمایش تست‌های لازم انجام شود تا با شرایط خوب به نمایش درآیند.

به این ترتیب با توجه به اینکه از هر فیلم بخش سودای سیمرغ جشنواره یک نماینده و عموما کارگردان یا تهیه‌کننده در مراسم قرعه‌کشی حضور داشت و زمان نمایش فیلم‌ها هم تعیین شد و نیز با توجه به اینکه اکثریت فیلمسازان حاضر در مراسم نسبت به برگزاری قرعه‌کشی ابراز رضایت کردند، به نظر می‌رسد کسی از نرسیدن فیلمش به جشنواره نگرانی نداشته باشد.

این در حالی است که مراحل فنی برخی فیلم‌ها همچنان در حال انجام است و احتمالا طبق مقررات از پیش اعلام شده باید تا آخر وقت امروز ۲۰ دی‌ماه به دبیرخانه تحویل داده شوند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد